GENEL

Bozcaada Kamp Alanları Listesi

Bozcaada Kamp Alanları

Türkiye’nin en büyük 3. adası olan Bozcaada, Çanakkale iline bağlıdır ve Ege denizinin en güzel bölgelerindendir. Heredot bu bölge için “Tanrı, insanlar uzun ömürlü olsun diye yaratmış” demiştir ve tıpkı dediği kadar eşsiz bir güzellik harikasıdır. Bozcaada kamp alanları bölgenin güzelliğinin, tarihi yaşantısının ve verdiği huzurun hissedilebilmesi için, unutulmaz bir tatil geçirmek için birçok yerli yabancı turist tarafından tercih edilmektedir. Bozcaada’da kamp yapmak yeni bir tecrübe kazanmak gibidir. Yazımızda da Bozcaada’daki ücretsiz kamp alanlarından bahsederek tatiliniz için alternatif bölgeleri tanıtacağız.

Bozcaada Ücretsiz Kamp Yerleri

Bozcaada Kamping

Bozcaada kamp alanları arasında kampa elverişli ücretsiz birçok alan bulunmaktadır, bunlardan biri de Bozcaada Kamping. Mavi ile yeşilin buluştuğu noktada sizi karşılayan bu kamp bölgesi huzuru bulacağınız, daima orada durmak istediğiniz bir yer olacak. Oldukça geniş bir araziye sahiptir ve tamamen ücretsizdir. Karavanla ya da çadırla kamp yapma imkanı bulunmaktadır. Duş ve lavabo ihtiyacının karşılanabileceği özel bir alan bulunmamaktadır. Bu ihtiyaçların kişisel olarak halledilmesi gerekir. Doğayla tamamıyla iç içe bir bölgedir, doğadan uzaklaştıran hiçbir yapılanma yoktur bu yüzden genellikle hafta sonları tatil için gelenler günü birlik olarak kamp yapmaktadır.

Bozcaada Pikamp Kamp Alanı

Bu kamp alanında ücretsiz olarak çadır kurmak, kendi getirdiğiniz ürünlerle yemek yemek ve hoş vakit geçirmek mümkündür. Kamp alanında hiçbir tesis yer almamaktadır. Şehir merkezine yakın bir konumu bulunduğundan getirilecek eşyaları tedarik etmekte sorun çıkmamaktadır.

Bozcaada kamp alanları huzurlu, sessiz ve doğa ile bütünleşmiş olduğu için her yaştan insanın burada kamp yapması keyifli anlar yaşanmasını sağlayacaktır. Elektrik ve lavabo ihtiyaçları için gerekli imkanları sağladıktan problem yaşamadan muhteşem bir tatil yaşayabilirsiniz. Kişisel aracınız olmadığı takdirde merkezdeki Sulubahçe dolmuşunu kullanarak da kamp alanına ulaşım sağlanabilir.

Ayılar Kamp ve Piknik Alanı

Ayılar bölgesindeki bu kamp alanı orman olarak geçer. Giriş ve kamp yapmak ücretsizdir. Tüm ihtiyaçların karşılanması bireysel olarak sağlanır. Lavabo, duş ve yemek ihtiyaçlarının giderilmesi için bireysel hazırlık yapılması gereklidir. Ormanlık bölge içinde yer aldığı için ateş yakılmasını gerektirecek yemekler yapamazsınız bu nedenle çevreye duyarlı hazırlanabilecek yemekler tercih edilmelidir. Aile kampına veya kafasını dinlemek için huzurlu bir ortama ihtiyacı olan kişilerin burayı tercih etmesi doğru bir tercih olacaktır. Kamp alanının temiz kalmasını sağlamak da ziyaretçilerle bir sorun yaşanmaktadır fakat bütün kampçıların buna dikkat etmesi çevre ve doğa sevgisini arttıracaktır.

Ayazma Plajı

Bozcaada kamp alanları arasında sessiz, sakin olmayan, her anı hareketli geçen bir kamp bölgesidir. Yemek için mangal yakılabilmesi, halk plajı olması ve tamamıyla ücretsiz olması çokça tercih edilmesini sağlar. Aydınlanma ve yemek ihtiyaçları bireysel olarak karşılansa da duş almak ve lavaboya gitmek için gerekli olan alanlar plaj çevresinde yer almaktadır. Bu alanlar ücretsiz değildir otomatlara para atarak kullanma imkanı elde edilir. Gece ve gündüz denize girmek serbesttir. Aileler için uygun bir yapıdadır. Kumlu ve serin bir plaj olduğu için ilkbahar, yaz hatta sonbahar başlangıcına kadar denize girmek, plajda tatil yapmak ve hoş vakit geçirmek için tercih edilebilir.

Bozcaada Akvaryum Koyu Kampı

Çanakkale’nin Akvaryum Koyu; masmavi denizin, ay ışığında dahi çakıl taşlarının seçilebileceği kadar berrak bir suyun, lezzetli balıkların, efsane dalışların yapılabileceği harika bir bölgedir.

Bozcaada kamp alanları hayal ettiğiniz, huzurla dolacağınız şahane tatiller yapabileceğiniz oldukça güzel alanlara sahiptir. İsterseniz çadır kurarak, isterseniz karavanla veya pansiyonların bulunduğu kamp alanlarında pansiyonlarda kalarak sahilin, doğanın, ormanın ve tarihi yerlerin tadını çıkarabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir