GENEL

Dikili Kamp Alanları Listesi

Dikili Kamp Alanları

İzmir iline ait olan Dikili kamp alanları, 40 kilometre civarında sahil hatları ile çevrili bir ilçedir. Sevdikleriniz ile birlikte huzur dolu aynı zamanda eğlenceli bir tatil keyfi yaşamanız için farklı seçenekler dahilinde uygun kamp alanları bulunmaktadır. Bunun için Dikilideki kamp alanları, tercihe göre değişmekte olup ücretsiz ve ücretli kamp alanları dahilinde hizmet vermektedir. Kamp alanına geldiğinizde çadırı bulunmayan kişilere özel çadır kiralama hizmetleri verilmektedir.

Doğa tutkunlarının vazgeçilmezleri arasında olan kamp etkinlikleri, eğlenceli bir aktivitedir. Bunun yanı sıra bir takım olumsuzluklara karşın tedbirli olmamızı da gerekli kılmaktadır. Doğanın ve denizin iç içe geçtiği bu yerde, dilediğiniz tüm seçenekler mevcuttur. Sizler de eşsiz manzarada çadır kurmanın keyfini doyasıya yaşayabilmek için Dikili kamp alanları bölgesini tercih edebilirsiniz.

Aşıklar Şelalesi Kamp Alanı

Dikili bölgesinin en gözde mekanlarından biri olan ‘Aşıklar Şelalesi’ adından anlaşılacağı üzere, şelale sesinin verdiği huzur ve dinginliği ile ünlüdür. Aşıklar şelalesi kampında, ücretsiz olarak kamp etkinliklerinizi düzenleyebilirsiniz. Kamp etkinlikleri kapsamında hiçbir ücret talep edilmeyen bu yerin çevresinde birçok işletme de (restoran-cafe) bulunmaktadır. Bunun yanı sıra gezilebilecek mağaralarda mevcuttur. Turistler ve kamp severler tarafından çok rağbet gören bu yerde, hafta sonları yoğunluk ile karşılaşabilirsiniz. Bu nedenden dolayı hafta içi gidilmesi tercih edilmektedir.

Atatürk Botanik Bahçe Kamp Alanı

Atatürk Botanik bahçe , Dikili şehir merkezine yürüme mesafesi uzaklığında yer almaktadır. Dikili kamp alanları etkinlikleri kapsamında hizmet veren botanik bahçe, ziyaretçilerine rengarenk bir ortam sunmaktadır. İzmir/Dikili ilçesine ait ‘Atatürk Botanik Bahçe’, 3000 tane farklı bitki çeşidini bünyesinde barındıran bahçesi ile sizleri karşılamaktadır. Türkiye’de halka açık olarak hizmet veren bahçe, aynı zamanda en büyük botanik park olma özelliği ile de bilinmektedir. Bu özelliğinden dolayı, dünya harikaları listesinde yer almakta olup doğa tutkunlarının vazgeçilmez etkinlikleri kapsamında değerlendirdiği alanlardandır. Kamp olanakları çerçevesinde, yürüyüş parkurları, restoranlar, elektrik ve wc gibi olanakları bulunmaktadır.

Zindancık Koyu Kamp Alanı

Zindancık koyu, şehir merkezine yaklaşık 10 km. mesafede yer almaktadır. Beyaz ve ince kum yapısına sahip olan Zindancık sahili, Dikili kamp alanları arayışında olanlar için denizin berraklığını doğal bir ortamda sunmaktadır. Sahil kenarındaki kamp ücretleri, ücretsiz hizmet vermekte olup yiyecek ve içecek gibi gıdaların önceden temin edilmesi gerekmektedir.

Karagöl Kamp Alanı

Ücretsiz olarak hizmet veren kamp alanı, çevresinde bulunan adaları ,gölleri ve denizleri ile ünlü bir kamp alanıdır. Karagöl kampının bir diğer özelliği ise krater gölü olarak etrafının yamaçlarla çevrili olmasıdır. Etrafının yamaçlar ile çevrili olması, kamp severlere eşsiz bir manzara sunmaktadır. Doğanın sunmuş olduğu güzellikleri ile denizi bütünleştiren havası sayesinde sizlere en uygun kamp alanı hizmeti vermektedir.

Çandarlı Cennet Tepe Kamp Alanı

İzmir’in Dikili kamp alanları kapsamında hizmet veren ‘Çandarlı Cennet Tepe’, kamp etkinlikleri ve yürüyüş parkurlarına ev sahipliği yapan bir yerdir. Çandarlı kamp alanında, deniz manzarasına karşı kamp zevkinizi taçlandıracağınız alanların olması burayı özel kılan bir başka neden. Dikili ilçesine yaklaşık 18 km. mesafe uzaklığında yer almakta olup İzmir’e yaklaşık mesafesi 100 km.dir. Ücretsiz kamp olanağına sahip olan Çandarlı Cennet Tepe’de, dilerseniz mangal yakılarak piknik zevkini de beraberinde yaşayabilirsiniz. Piknik yapabileceğiniz alanlar mevcut olup yiyecek ve içeceklerin önceden temin edilmesi gerekmektedir.

Pissa Koyu Kamp Alanı

Bademli koyunda yer alan Dikili kamp alanları çerçevesinde hizmet eren Pissa koyu plajında, ücretsiz kamp yapılabilecek alanlar mevcuttur. Bunun yanı sıra şemsiye- şezlong gibi eşyalar için işletme alanları tercih edilebilmektedir. Ücretsiz koy alanında kamp olanakları çerçevesinde sunulan hizmetlerde elektrik, duş ,wc gibi imkanlar bulunmamakla birlikte yiyecek ve içeceklerinizi plaja yakın mesafede yer alan işletmelerden temin edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir