GENEL

Çeşme Kamp Alanları Listesi

Çeşme Kamp Alanları

Çeşme Kamp Alanları uzun yıllardan beri kamp meraklılarının gözde noktalarından biri olmaya devam ediyor. Çeşme coğrafi özellikleri sayesinde çok sayıda koya sahip. Bu özelliği ile birlikte her sene yeni gözde kamp noktaları karşımıza çıkıyor. Son zamanların gözde kamp noktalarını sizin için araştırdım.

Delikli Koy Kamp Alanı

Hepimizin bildiği gibi Alaçatı son yılların gözde tatil ve eğlence noktalarından biri. Her ne kadar gece hayatı ile ön plana çıksa da Alaçatı serin sulara sahip koyları ile de kampçılar arasında bir üne sahip. Alaçatı kamp alanı denildiğinde ilk akla gelen şüphesiz Delikli Koy kamp alanı oluyor. Özellikle son bir kaç yıldır sosyal medya etkisi ile de çok sayıda ziyaretçi çeken Delikli Koy Kamp alanı Alaçatı ile Ovacık Mahallesi arasında yer almaktadır. Kamp alanı katmanlı bembeyaz kayaların oluşturduğu bir yamaç altında yer alıyor. Bu sayede alanda kamp kurulabilecek çokça nokta bulunuyor. Zemin taş ve kayalıklardan oluşsa da kamp için uygun düzlük alanlara sahiptir. Kamp alanında herhangi bir tesis olmadığından herhangi bir ücret ödememiz gerekmiyor. Tesis olmaması nedeniyle bu alanda tuvalet, duş gibi imkanlar bulunmuyor. Kamp kurmak isteyenler ihtiyacı olan yiyecek ve içecekleri yanlarında getirmeleri gerekiyor. Kamp alanının yakınında bu ihtiyaçların karşılanacağı bir yerde bulunmuyor. El değmemiş doğası ve doğal güzelliği ile bilinen delikli koy sessiz ve sakin bir kamp geçirmek isteyen kamp severleri bekliyor.

Dalyan Kamp Alanı

Fazla kişi tarafından bilinmeyen Çeşme Kamp Alanları içerisinde denizi ile ön plana çıkan bir kamp alanı arıyorsanız yapacağınız tercih Dalyan kamp alanı olmalıdır. Dalyan kamp alanı Çeşme’nin en ünlü koyu Aya Yorgi koyunun komşu koyunda yer almaktadır. Denize doğru inerken Sera Beach’in sağ tarafında yer alan koruluk alan kamp yapmak için ideal noktalar sunar. Kamp alanında bir tesis bulunmadığından kamp alanı ücretsizdir. Duş, tuvalet gibi imkanlar bulunmamakla birlikte kamp alanın komşusu durumda bulunan beachten ücreti karşılığında bu imkanlardan yararlanabilirsiniz. Kamp alanının yakın çevresinde yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz marketler bulunmaktadır. Bilinirliğinin sınırlı olması nedeniyle Çeşme Kamp Alanları içerisinde ıssız ve sakin bir kamp yapmak isteyenler rahatlıkla tercih edebilir.

Pırlanta Kamp Alanı

Çeşmenin merkezine yaklaşık on kilometre uzaklıkta bulunan Çiftlikköy mevkinde bulunan Pırlanta kamp alanı ismini parlayan ince kumlardan almıştır. Denizin temizliği ve berraklığı plajın tercih edilme nedenlerinden birisidir. Pırlanta plajının yakınında bulunan ağaçlık alan kamp kurmak için son derece uygundur. Ücretsiz bir kamp alanı olduğundan duş ve tuvalet imkanı bulunmasa da plajda yer alan çok sayıda tesisten belli bir ücret karşılığında bu imkanlarından yararlanabilirsiniz. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı bu tesislerden karşılayabilirsiniz. Ancak ihtiyacınız olan  ürünleri giderken yanınızda bulundurmanızı öneririm. Çeşme Kamp Alanları içerisinde su sporları alanına en yakın kamp yeri olma özelliğini taşımaktadır. Kamp alanı çevresinde Kitesurf ve Windsurf yapabilme imkanınız bulunmaktadır.

Tanay Orman Kampı

Çeşme’de yer alan ücretsiz olarak kamp yapabileceğiniz alanlar yanında bir tesis içerisinde yer alan ücretli bir kamp alanı önerimi de paylaşmak istedim. Çeşme’de Ilıca bölgesinde yer alan Tanay Tabiat parkı bünyesinde büfe, tuvalet, soyunma kabinleri, duş ve elektrik gibi imkanları barındırıyor. 30 hektarlık gibi büyük bir alanda yer alan kamp alanının içerisinde bir yürüyüş yolu da mevcut. Orman kampı olma özelliği ile birlikte kamp için uygun bir çok alan mevcut. Ücretli ve tesis içerisinde yer alan bir kamp alanı tercihiniz varsa mutlaka tercih etmelisiniz. Milli Parklar Genel Müdürlüğü bünyesinde yer alan orman kampı Çeşme Kamp Alanları içerisinde 1. derece doğal sit alanı içerisinde yer alan tek kamp alanı olma özelliği taşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir