GENEL

Decathlon Fresh Black Çadır Ürün İncelemesi

Decathlon Fresh Black Çadır Ürün İncelemesi

Herkesin heyecanla sezonun açılmasını beklediği bu günlerde, kamp yapmaya yeni başlayacak ya da kamp malzemelerini değiştirmeyi düşünenler için Decathlon firmasının Fresh Black Çadır incelenmesini detaylı bir şekilde anlatacağız.

Kamp konusunda merakı olanlar iyi bilirler ki Decathlon ülkeye girmesiyle doğa sporları konusunda yeni bir akım başlattı. Fiyat performans konusunda gerçekten çok kaliteli ürünler üreten bu firma birçok kişi için yeni bir soluk oluşturdu. Daha öncelerinde ekipman fiyatlarının ülke ekonomisine göre pahalı olmasından kaynaklı birçok insan bu konulara ilgi duyamıyordu. Şimdi ise durum biraz daha farklı, hadi gelin Quechua Fresh Black çadırımızı inceleyelim.

Çadır Nasıl Temizlenir? Adım Adım Çadır Temizliği

Quechua Fresh Black çadırın birçok farklı modeli bulunmaktadır. Bunlar arasında en çok tercih edilenler;

  • Fresh & Black 2 Kişilik
  • Fresh & Black 3 Kişilik
  • Fresh & Black 2 Seconds (Otomatik Kurulum)

Tek tek bu ürünleri ele almadan önce genel bir bahsedelim.

Fresh Black çadırlar Arpenaz modeline göre fiyat olarak biraz daha yüksektir. Genelde herkes Arpenaz ile Fresh Black arasında seçim yapmak zorunda kalıyor. Fresh Black bir kullanıcı gözünden söylemeliyim ki yaz aylarında tam bir hayat kurtarıcıdır. Özel kumaş yapısıyla çadırın içi öğlen saatlerinde dahi karanlık olabilmektedir. Bu sayede güne sabah güneşiyle başlamak zorunda kalmazsınız. Ayrıca ışığı kestiği kadar, güneş ışınlarını yansıttığı için diğer çadırlara göre içerisi bir tık daha serin olmaktadır. İçeride klima var demiyorum ancak Arpenaz Çadırla arasında hissedilir bir fark vardır. Açık alanda yaz aylarında kamp yapacaksanız kesinlikle tercihiniz Fresh Black olmalıdır. Ayrıca su geçirmez özelliğini ben bahar aylarında Artvin Borçka Karagöl’de test etme şansı buldum. Sabaha kadar sağanak yağmur altında uyudum ve içeriye bir damla bir su dahi almadı. Kurulum konusunda ise oldukça basittir. İlk defa kuracak kişilerde 5 dakika içerisinde çadırı rahatlıkla kurabilirler.

Quechua Fresh Black Çadır 2 Kişilik

Her ne kadar 2 kişilik olarak satışa sunulsa da 2 kişinin rahatlıkla gece geçirebileceği bir genişliğe sahip değildir. Özellikle sırtında çanta ile seyahat edenler için bu çok büyük bir sorun teşkil ediyor. 2 çanta 2 kişi ve tek bir Fresh Black 2 çadırınız varsa rahat uyumanız oldukça güç oluyor. Ancak tek kişilik kullanım için oldukça uygundur. 3 kişilik versiyonuna göre tavan kısmı daha alçak hava kanalları daha kısıtlıdır.

Quechua Fresh Black Çadır 3 Kişilik

Benim fiyat performans konusunda kesinlikle favori çadırımdır. Birçok marka ve model çadırla seyahat etme şansı buldum. Fresh Black 3 kişiliğin benim için yeri her zaman ayrıdır. Tabi ki 3 kişi için çok uygun olduğunu söyleyemem. Yine de 2 yetişkin bir çocuk içerisinde rahat bir gece geçirebilir. 2 kişi içinse yayla kıvamındadır. Eşyalarını rahatlıkla çadırın bir bölümüne bırakabilir ve keyifli bir uyku çekebilirsiniz. Üst ve yan hava kanalları yeterlidir.Taban yüksekliği bir çadır için tatmin edicidir. Eğilmek suretiyle ayakta durabilirsiniz.

Quechua Fresh Black 2 Seconds ( Otomatik Kurulum)

Diğer Fresh & Black çadırla aynı özellikleri taşımaktadır. Tek farkı otomatik kurulum özelliği olmasıdır. İplerini çözdüğünüz andan itibaren çadır kullanıma hazırdır. Fakat bu özellik sırtında çanta ile seyahat edecekler için uygun değildir. Kapalı halinin genişliği biraz fazladır. Bu yüzden çantaya bağlayamaya uygun değil. Ayrıca çadırın tavan yüksekliği de epey alçak, yine de araçla seyahat edip sadece geceyi geçirecekler için uygundur.

Kamp Çantası Hazırlarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kamp yaparak doğada vakit geçirmeyi sevenler için çadır seçimi oldukça önemlidir. Bu yüzden yeni başlayacak ya da yeni çadır alacaklar olanlar konunun alt kısmında yorum olarak sorularını sorabilirler. Sizlere elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağız.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir