GENEL

Decathlon Quechua Arpenaz Çadır Ürün İncelemesi

Quechua Arpenaz Çadır Ürün İncelemesi

Şu ana Türkiye’nin birçok bölgesinde kamp yapmış birisi olarak şunu söyleyebilirim ki gözlerimle gördüğüm kamp yapan kitlenin %80’nin kullandığı çadırdır. Peki neden bu Arpenaz çadır bu kadar çok tercih ediliyor?Quechua Arpenaz çadırın özellikleri neledir? Gelin bunları detaylı bir şekilde inceleyelim.

Decathlon firmasının Türkiye piyasasına girmesiyle birlikte tanıdığımız Quechua markasının çadırlarından Arpenaz modeli, kamp malzemesi arayanların şu ana kadar ilk tercihi olmuştur. Tam bir fiyat performans ürünü olan Arpenazlar, başlangıç seviyesinde ki kampçıların için harika bir tercih olacaktır. Bununla başlıca sebepleri arasında profesyonel ürünlerin yüksek fiyatları, piyasada diğer satılan çadırların kalitesizliği bu konuda oldukça önemli bir etkendir. Aslında bu çadırların bu çok satılmasında ki en önemli husus bir emsalinin olmamasıdır.

TÜRKİYE KAMP ALANLARI HARİTASI

Arpenaz Çadır Özellikleri

Arpenaz çadırın, 2 kişilik ve 3 kişilik olmak üzere iki farklı modeli bulunmaktadır. İlk kez kamp yapacak ya da kampa yeni merak duyup kendinizi denemek istiyorsanız bu çadır sizin işinizi görecektir.

  • Arpenaz 2 modeli, 2 kişilik olarak piyasaya sürülmüş olsa da iç kısmı oldukça dardır. 2 kişi konaklayabilir ancak rahat edemezsiniz. Bu yüzden 3 kişilik modelle başlangıç yapmanızı tavsiye ederiz.
  • Su geçirmez. Decathlon çadırlarında bu özellik için garanti vermektedir.
  • Oldukça hafiftir. Sırtınızda çantanıza bağlayarak seyahat ettiğinizde size çok fazla zorluk çıkarmayacaktır.
  • Kurulumu oldukça basittir. İlk kez kampa gittiğinizde bile kurarken sorun yaşamazsınız.
  • 3 mevsim rahatlıkla kullanabilirsiniz. ( Kışın tavsiye etmiyorum )
  • Arpenaz 2 havalandırma konusunda biraz kısıtlı olsa da Arpenaz 3 modelinde bu konunun biraz daha üzerine gidilmiştir ve daha iyi durumdadır.
  • Rüzgar konusunda fena değildir. Çanakkale gibi bir yerde bir çok kampta kullanmama rağmen rüzgar anlamında herhangi bir sıkıntı çekmediği belirtmek isterim.

Decathlon Quechua Black Fresh Çadır İncelemesi

Kampa merak duyan, hayatına yeni bir soluk getirmek isteyen arkadaşlarım kaliteli kamp malzemeleri ile bu işe başlamak istiyorsanız en fiyata alabileceğiniz çadır Decathlon Quechua Arpenaz 2 modelidir. Yaşadığınız kamp keyfinden sonra ilerleyen dönemde daha profesyonel bir kamp ekipman listesi oluşturacağınıza eminim. Ancak bu aşamada bilmediğiniz bir spor ve bilmediğiniz ekipmanlar için çok yüksek rakamlar ödemenize hiç gerek yok. Eğer ki merak ettiğiniz ya da bu çadırla kıyaslanabilir dediğiniz ürünler varsa bunları yorumda belirtebilirsiniz yine beraber bunun incelemesini yaparak sizlerle paylaşabiliriz. Diğer kamp malzemeleri hakkında sorunuz varsa bunları yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir