HABERLER & İNCELEMELER

Alanya Teleferik 2023 Bilet Fiyatları – Alanya Teleferik 2023 Bilet Ücretleri Listesi

Antalya’nın tarihi ve turistik ilçesi Alanya’ya gitmeniz halinde; mutlaka ziyaret etmenizi önerdiğimiz ve güzel anılar biriktirmenize yardımcı olmak istediğimiz, Alanya Teleferik ile ilgili en güncel bilgileri paylaştık. Alanya Kalesi ve Alanya Kalesi içerisinde yer alan tarihi eserleri keşfetmek, doğa manzaraları izlemek ve bol bol fotoğraf çekmek isteyeceğiniz Alanya Teleferik, Damlataş 100. Yıl Parkı’nın hemen yanında bulunmaktadır. Damlataş Plajı ve Kleopatra Plajı’nın harika Akdeniz manzarasına şahitlik edebileceğiniz Alanya Teleferik keyifli bir yolculuk yapmanıza imkan sağlayacaktır. Alanya Kalesi ve Alanya Limanı’nı da izleyebileceğiniz Alanya Teleferik hattı; kuşbaşı harika bir manzaraya ev sahipliği yaptığı gibi, sizlere Alanya‘nın harika manzarası ile baş başa bırakmaktadır. Kampyerleri.org ekibi olarak, seyahat blogumuz içerisine Alanya Teleferik hattı ile ilgili 2023 yılına dair en güncel bilgileri paylaştık. İşte Alanya Teleferik 2023 bilet fiyatları. Alanya Teleferik 2023 bilet ücretleri listesi. Alanya Teleferik nerede? Alanya Teleferiğe nasıl gidilir? Alanya Teleferik 2023 güncel açılış saatleri. Alanya Teleferik 2023 güncel kapanış saatleri. Alanya Teleferik kaça kadar açık? Alanya Teleferik kimlere ücretsiz? Alanya Teleferik 2023 çocuk bilet fiyatları. Alanya Teleferik 2023 öğrenci bilet fiyatları. Alanya Teleferik 2023 yetişkin bilet fiyatları tam listesi ve daha fazlası kampyerleri.org seyahat blogunda.

Alanya Teleferik Nerede? – Alanya Teleferik Nasıl Gidilir?

Alanya Teleferik, Antalya kent merkezine 132 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Alanya ilçe merkezinde yer alan Alanya Teleferik, Alanya Kalesi, Damlataş Mağarası, Damlataş Plajı ve Kleopatra Plajı’nın bulunduğu lokasyonda; Güzelyalı Caddesi üzerinde yer almaktadır. Alanya Belediyesi 100. Yıl Atatürk Parkı’nın hemen yanı başında yer alan Alanya Teleferik hattı sizlere harika bir manzara sunmaktadır.

Alt kısımda Alanya Teleferik güncel konum bilgisi yer almaktadır. Toplu taşıma araçları kullanarak veya kendi araçlarınızı kullanarak bulunduğunuz konumdan en kolay şekilde Alanya Teleferik hattına ulaşım sağlamanıza imkan sağlayacak harita bağlantımızı kullanmayı unutmayınız.

Alanya Teleferik Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/pNqo7wP4YWiXYBJf6
Alanya Teleferik Güncel İletişim Bilgisi: 444 63 45

Alanya Teleferik Nerede? - Alanya Teleferik Nasıl Gidilir?
Alanya Teleferik Nerede? – Alanya Teleferik Nasıl Gidilir?

Alanya Teleferik Hakkında Genel Bilgi

Alanya’da harika bir Akdeniz manzarasına ev sahipliği yapan Alanya Teleferik hattı, iki istasyon ile hizmet vermektedir.

 • Damlataş İstasyonu: Plaj mevkiinde yer almaktadır ve teleferik yolculuğunun en başından harika bir deniz manzarası sunmaktadır. Ayrıca sabah gün doğumunu izletirken, akşamları da gün batımının eşsiz manzarasını izlemenize imkan sağlamaktadır.
 • Kale İstasyonu: Doğa ile kültürün iç içe olduğu harika bir pencereye sahiptir. Alanya manzarasını en ince detaylarına kadar keşfetmenize imkan sağlayan harika bir panoramik görüntüye ev sahipliği yapmaktadır.

Alanya Teleferik hattı Detachable Gondola sisteminde hizmet vermektedir.

 • Kapasite: 8 kişiliktir,
 • Kabin sayısı: 14 adet standart kabin bulunmaktadır.
 • Kabin süresi: 20 saniyede bir 1 kabin gelmektedir.
Alanya Teleferik Hakkında Genel Bilgi
Alanya Teleferik Hakkında Genel Bilgi

Alanya Teleferik 2023 Güncel Açılış Ve Kapanış Saatleri – Alanya Teleferik Kaçta Açılıyor, Kaçta Kapanıyor?

Alanya Teleferik hattı, her gün düzenli olarak hizmet vermektedir.

Alanya Teleferik 2023 güncel açılış ve kapanış saatleri şu şekildedir;

 • Pazartesi: 09:30 – 20:00
 • Salı: 09:30 – 20:00
 • Çarşamba: 09:30 – 20:00
 • Perşembe: 09:30 – 20:00
 • Cuma: 09:30 – 20:00
 • Cumartesi: 09:30 – 20:00
 • Pazar: 09:30 – 20:00
Alanya Teleferik 2023 Güncel Açılış Ve Kapanış Saatleri - Alanya Teleferik Kaçta Açılıyor, Kaçta Kapanıyor?
Alanya Teleferik 2023 Güncel Açılış Ve Kapanış Saatleri – Alanya Teleferik Kaçta Açılıyor, Kaçta Kapanıyor?

Alanya Teleferik 2023 Bilet Fiyatları – Alanya Teleferik 2023 Bilet Ücretleri Listesi

Alanya Teleferik hattını kullanmak ve Alanya’da eşsiz manzara deneyimi seyretmek isteyenler, Alanya Teleferik 2023 güncel bilet fiyatlarını araştırıyorlar. Bizlerde kampyerleri.org ekibi olarak, Alanya Teleferik 2023 bilet ücretleri listesini paylaştık.

Alanya Teleferik 2023 bilet fiyatları şu şekildedir;

 • Gidiş – dönüş tam bilet ücreti: 70₺
 • Tek yön tam bilet ücreti: 65₺
 • Gidiş dönüş öğrenci bilet ücreti: 35₺
 • Tek yön öğrenci bilet ücreti: 30₺
 • Çocuk bilet ücreti: Çocuklar için gişe görevlisinden bilgi almanız gerekmektedir.
 • Gidiş – dönüş bisikletli yolcu bileti ücreti: 110₺ (Bisiklet için geçerli ücrettir, sürücüsüne ayrıca bilet ücreti kesilmektedir)
 • Tek yön bisikletli yolcu bileti ücreti: 90₺ (Bisiklet için geçerli ücrettir, sürücüsüne ayrıca bilet ücreti kesilmektedir)
 • Şehit ve gazi yakını bilet ücreti: Şehit ve gazi yakınlarına ücretsizdir. (Gaziler, gazi eşi ve 1. derece şehit yakınları için ücretsizdir)
 • Gidiş – dönüş engelli yolcu bilet ücreti: 40₺ (Engelli belgesi ibrazı zorunludur. Engel derecesi %50’nin üstünde olan yolcuların refakatçileri de indirimli bilet alırlar)
 • Tek yön engelli yolcu bileti ücreti: 35₺ (Engelli belgesi ibrazı zorunludur. Engel derecesi %50’nin üstünde olan yolcuların refakatçileri de indirimli bilet alırlar)
 • Gidiş – dönüş 65 yaş ve üzeri yolcu bileti ücreti: 35₺ (65+ yaş ziyaretçilerin kimlik ibrazı zorunludur)
 • Tek yön 65 yaş ve üzeri yolcu bileti ücreti: 30₺ (65+ yaş ziyaretçilerin kimlik ibrazı zorunludur)

Bilet satış kanalları şu şekildedir;

Alanya Teleferik biletleri Kale İstasyonu ve Damlataş İstasyonu içerisinde hizmet veren dijital bilet sistemi kullanılan gişelerden satın alınabilir. Alanya Teleferik biletleri online bilet satışına kapalıdır.

Alanya Teleferik 2023 Bilet Fiyatları – Alanya Teleferik 2023 Bilet Ücretleri Listesi
Alanya Teleferik 2023 Bilet Fiyatları – Alanya Teleferik 2023 Bilet Ücretleri Listesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir