GENELTAVSİYE

Kampta Oynanabilecek Oyunlar Listesi

Kampta Oynanabilecek Oyunlar

Yalnız başına kamp yapmak her ne kadar keyifli olsa da, kalabalık gruplar halinde kamp yapmak ayrı bir keyif. Bu keyifli kamp zamanınız boyunca, gittiğiniz yerin güzelliklerini keşfetmek ve imkanlarında yararlanmak dışında, hem sosyalleşmek hem de eğlenmek adına sizler için kampta oynanabilecek oyunlar önerilerimiz var. Bunlardan bir kısmını halihazırda biliyor olabilirsiniz, ancak biz yine de es geçmemek adına bu oyunlara da yer verdik.

Kampa giderken yanınızda götürebileceğiniz veya kamp yapacağınız yerden temin edebileceğiniz bir topla, birden fazla oyun oynamanız mümkün. Özellikle erkeklerin vazgeçilmezi olan futbol bu oyunlardan bir tanesi. Bir diğer oyun ise yine herkesin aşina olduğu voleybol. Özellikle yanınızda ip bulunduruyorsanız ağaçlar arasına gereceğiniz ip yardımı ile kendinize küçük uğraşlar sonucu bir voleybol sahası oluşturabilirsiniz. Topla oynayabileceğiniz bir diğer oyun ise yakartop. Kalabalık grupların sıkça tercih ettiği bu oyun da sizlerin güzel vakit geçirmesi için yardımcı olacaktır. Çocukluğumuzda özellikle mahalleden arkadaşlarımızla sıkça oynadığımız istop da topla oynanabilecek oyunlardan bir tanesi.

Slackline

Yanınızda sağlam bir halat götürdüyseniz, iki yandan yerden 25- 30 santimetre yukarı gelecek şekilde sıkıca bağlayarak oynayabileceğiniz bir denge oyunu olan slackline tam size göre. Vücuttaki tüm kasları çalıştıran oyun, halat üzerinde dengede kalarak ipin bir ucundan diğerine ulaşmaya çalıştığınız bir oyun. Gerek takımlar halinde gerekse bireysel olarak bu oyunu denemek isteyebilirsiniz.

Sessiz Sinema

Herhangi bir materyal gerektirmeyen sessiz sinema , özellikle akşamları kamp ateşinin etrafında vakit geçirmek için birebir. Kıyasıya rekabetin ve bol kahkahaların kaynağı olan bu oyun da sizlerin eğlenceli vakit geçirmesi için ideal bir alternatif. Her hangi bir konuşma olmadan hareketlerinizle, rakibinizin size anlatmanız için söylediği filmi takım arkadaşlarınıza anlatmanız üzerine kurulu. En çok bilen takım kazanır.

Ben Kimim ?

Yanınızda bulunan kağıt ve kalem yardımıyla oynayabileceğiniz de birkaç oyun var. Ben kimim? bunlardan bir tanesi. Kağıda karşınızdaki kişinin tanıyabileceği bir kişinin adını yazıyorsunuz ve o görmeden alnına yapıştırıyorsunuz. Karşınızdaki de sizin için aynısını gerçekleştiriyor. Herkes sırayla alnındaki karakterin kim olduğunu bulmak adına sadece evet veya hayır cevabı alabileceği sorular sorarak kim olduğunu tahmin etmeye çalışıyor. Alnında yazılan karakteri en çabuk bulan kazanıyor.

Vampir Köylü 

7-8 kişilik arkadaş grupları için ise, vampir köylü oyunu ideal bir oyun. Oyunun kuralları biraz uzun, bu sebeple yazımızda yer vermeyeceğiz. Ancak temelde aranızda ki haini(vampiri) bulup köylüleri kurtarmaya dayanıyor. Kişisel tavsiyem olarak bu oyunu kalabalık bir grupla mutlaka denemeniz. Hem çok eğleneceğinizin hem de çok güleceğinizin garantisini verebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir