GENEL

Kimlikle Pasaportsuz Gidilen Ülkeler

Kimlikle Pasaportsuz Gidilen Ülkeler


Gezmenin bir güzel tarafı pasaportsuz gidilen ülkeler, hem zahmetsiz hem ekonomik. Şu an için Türkiye den gidilen ülkeler çok olmasa da az değil dört ülkeye, yeni kimlikle seyahat edebilirsiniz.
Ukrayna, Kıbrıs, Gürcistan ve Moldova

  1. Ukrayna’da 180 gün içinde 90 gün.
  2. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne 30 gün.
  3. Gürcistan’da 1 yıl.
  4. Moldova’da ise en fazla 6 ay içinde 90 günü aşmamak kaydıyla kalma hakkınız var.

UKRAYNA

Huzur dolu tatil için en doğru adres Ukrayna. Son derece sakin, eğlenceli ayrıca hangi şehrine giderseniz gidin sokakları şölen yerine dönüştüren sokak sanatçıları, akrobatlar, ressamlar eşliğinde sokaklarda, parklarda yürüyebilir ve tarihi yerleri müzeleri gezebilirsiniz. Gezilecek şehirler listesine ilk olarak

Ukrayna’nın Başkenti Kiev’in sembollerinden biri olan 11. Yüzyılda yapılmış altın kubbeli Aziz Sofya Katedralin içerisinde yer alan freskleri ve mozaikleriyle görülmeye değer. Ayrıca Kiev şehrinde yer alan Dinyeper Nehrine bakan Kiev Pechersk Lavra Ortodoks Hristiyan manastırı, Azize Sofya Katedrali ile birlikte, UNESCO Dünya Mirası olarak listelenmiştir. Kiev’den sonra en büyük ikinci şehir Kharkiv Avrupa’da, tarihi ve kültürü ile oldukca sosyal olan bu şehir geniş ferah caddeleri tarihi binaları ile kendine hayran bırakır turizmin parlayan rotası. Gündüzleri sakin, geçe hayatı oldukça ışıltılıdır.

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ

KKTC her mevsim gidilebilen tatil yapmaya elverişli, yazın denizin tadını çıkarırken, sonbahar ve kış aylarında Akdeniz ikliminin etkisiyle gezmek için güzel bir atmosfer sağlıyor. üç ay kalabileçeğiniz yavru vatan Kıbrıs’ta Girne, Lefkoşa, Karpaz, Gazimagusa’yı keşfedebilir hem de tarihi yerleri gezebilirsiniz.

GÜRCİSTAN

Gürcistan sosyal ve kültürel açıdan gelişmiş, kültürlerine ve sanatlarına çok önem veren bir şehirdir, En büyük etkinlikleri ekim ayında düzenlenen Tiflis Uluslararası Film Festivali ayrıca temmuz aylarında Tiflis Caz Festivali, Uluslararası Tiyatro Festivali en önemli etkinlikleri arasında yer alır. Başkenti Tiflis, önemli şehirleri; Batum, Rustavi, Kutaisi, Gori’dir. Zengin kültürü, yüzyıllara dayanan tarihi yapıları, kiliseleri, bazilikalar ve ünlü gece hayatı, uygun alışveriş seçenekleri ile gezginleri kendine çekiyor. şehirden uzaklaşmak ve hafta sonu tatili olarak ideal ekonomik güzel bir yer. Ek olarak Gürcü mutfağın doğal yetiştirdikleri meyve ve sebzelerle hazırladıkları leziz yemeklerini mutlaka denemelisiniz.

MOLDOVA

Pasaportsuz gidilen ülkeler arasında 4. ülkemiz oldukça misafir perver, cana yakın insanların yaşadığı Moldova’nın başkenti Kişinev, ikinci en büyük şehri balti, muazzam yeşil doğası kültürleri ekonomik durumlarıyla en ilgi çekici ülkeler arasında öne çıkıyor. En önem verdikleri milli sporu ayakta güreş bununla birlikte şarap üretimine de oldukça önem verirler. Görülmeye değer yerlerden biri Valea Morilor Meydanı, mağazalar, gece mekanları, restoranlar, elçilikler ve en önemlisi 1800’lü yılların binaları bulunmakta bir diğeri 500 yıllık tarihi yapı barındıran Edinet, turistik yapıları görmek için Tiraspol, Puşkin Müzesi, Holly Gates, Nativity Katedrali dinlenmek huzur bulmak için Stefan Cel Mare Parkı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir