GEZİLESİ YERLER

Çamkoru Göleti Kamp Alanı Nerede Ve Nasıl Gidilir?

Türkiye’nin en büyük kamp platformu  / Instagram @kampvekaravantr ekibi olarak kamp alanları ile ilgili bilgiler paylaşmaya devam ediyoruz. Bugün de sizler için Ankara’nın saklı kalmış cennet köşelerinden bir tanesi ile ilgili bilgiler paylaştık. Ankara’da şehirden 1,5 saat uzaklıkta yer alan Çamkoru Göleti hakkında merak ettiğiniz detayları sunduk. Ankara’nın en yeşil ilçelerinden Çamlıdere‘de yer alan Çamkoru Göleti, Çamkoru Tabiat Parkı sahası içerisinde yer almaktadır. Kamp, piknik ve doğa yürüyüşleri gibi aktiviteler için sık sık tercih edilen Çamkoru Göleti hakkında en güncel bilgiler blogumuz içerisinde yer almaktadır.

Çamkoru Göleti Kamp Alanı Nerede Ve Nasıl Gidilir?

Çamkoru Göleti, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından korunan alan statüsüne alınmış Çamkoru Tabiat Parkı sahası içerisinde yer almaktadır. Kamp, piknik, doğa yürüyüşü, bisiklet turu ve fotoğrafçılık gibi yaygın olarak yapılan outdoor aktivitelerinin vazgeçilmez mekanıdır.

Çamkoru Göleti kamp alanı ulaşımı da oldukça kolaydır. Kendi aracınızı kullanarak, Çamlıdere servislerini kullanarak ya da EGO otobüsleri ile Çamlıdere ilçesine ulaşım saplayabilirsiniz. Ancak servisler ve otobüsler ile Çamlıdere ilçe merkezine ulaşım sağladıktan sonra, Çamkoru Göleti’ne 12,7 kilometre uzaklıkta yer alan Çamkoru Göleti’ne taksi kiralayarak gitmeniz gerekmektedir.

Ankara’ya 111 kilometre mesafede yer alan Çamkoru Göleti’ne ulaşım eski Ankara – Bolu yolu üzerinden de sağlanabilir. Dileyenler Saray üzerinden, Kahramankazan ve Kızılcahamam güzergahını veya Susuz üzerinden, Çamlıdere güzergahını takip ederek Çamkoru Göleti’ne ulaşabilirler.

Orman içerisinde, doğa ile iç içe kamp ve piknik yapmak istiyorsanız Çamkoru Göleti’ni mutlaka ziyaret etmenizi öneriyoruz. Ankara’da kamp yapılacak yerler, Ankara’da piknik yapılacak yerler, Ankara’da bungalov tatili yapılacak yerler ve Ankara’da gezilecek yerler arasında yer alan Çamkoru Göleti’ni ziyaret etmek için geç kalmayınız. Çamkoru Göleti hakkında tüm detaylar üst kısımda ve alt kısımda yer alan bağlantı üzerinde mevcuttur.

Çamkoru Göleti Kamp Alanı Nerede Ve Nasıl Gidilir?
Çamkoru Göleti Kamp Alanı Nerede Ve Nasıl Gidilir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir