GEZİLESİ YERLERTAVSİYETÜRKİYE

İstanbul’un incisi, Cennet gibi sahil: Akçakese Köyü

İstanbul’un incisi, Cennet gibi sahil: Akçakese Köyü

İstanbul’a yakın denizi, kumu, mis gibi havası ile en özeli, en güzeli Akçakese. Çocukluğumdan beri gittiğim, insanların burayı yavaş yavaş keşfettiği, keşfettiğinde çok beğendikleri mutlu olduklarına tanık olduğum yer.

Akçakese’ye ulaşım çok rahat. Özel aracınızla ya da Üsküdar’dan otobüsle de ulaşım sağlayabilirsiniz. İstanbul- Şile ortalama 1.30 saat kadar tabi trafiğin durumuna da bağlı.

Her yaz mutlaka tatil yaptığım huzur bulduğum, aitlik hissettiğim tek yer. Bundan 10-15 sene öncesi sahilde birkaç kişiden başkası olmazdı o zamanlar. Şimdi ise hafta sonu sahilde kamp yapanlar ve karavancılar çok fazla. Sahilinin kum olması ve büyüklüğünden dolayı 2019 yazında Big-Burn festivaline de ev sahipliği yapmıştır. Hafta içi yine o sakinliği yakalayabilirsiniz.

Akçakese sahilinin denizinin temiz olması, koca koca kayalıkları ve sıcacık kumu ile insana huzur veriyor. Şile denizinde dikkat etmemiz gerekenler var sonuçta Karadeniz burası.

Plajda Can kurtaran mevcut. Fakat denizin, hey gidi Karadeniz olduğu zamanlarda serinlemek yeterli J Düz olduğu zamanlarda tam bir ölü deniz. Keyfini çıkartın!

Burası benim çocukluğum ve tutkum burayı insanların keşfetmesine bir yandan tereddütlüyüm. Hayallerimin yeri yaşamak istediğim yer. Şile Akçakese için söylenecek çok fazla bir şey yok sessizlik, dalgaların sesi, yıldızlar, yüzümüze çarpan tatlı deniz havasının mutluluğu.

Gittiğiniz gördüğünüz yerleri sizde blog sitemizde kamp yaptığınız mekanların bloglarını yayınlayarak binlerce kişiye yazılarınızı okutabilirsiniz

Yapman gereken tek hikayeni bize göndermen! Hikaye göndermek için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir