GEZİLESİ YERLERTÜRKİYE

Maldivler’in Salda Gölü’nde Kamp yerleri

Denizliden Salda Gölü ve Yeşilova istikametine giden otobüsler kalkıyor bazıları dolmuş büyüklüğünde olan bu araçlar Burdur yolu üzerinden geçiyor yani Pamukkale üniversitesinin ünündeki oto yoldan binebilirsiniz 17 TL gibi bir ücreti bulunuyor bu araçların yol ise yaklaşık 1 saat 20 dakika sürüyor 100 kilometre mesafede bulunuyor. Burdur tarafından ise 75 kilometreden oluşuyor yol, Ali Kemal Erden bulvarından devam ettiğiniz takdirde 1 saat içerisinde gölde olabilirsiniz. Otostop çekecek arkadaşların şimdiden beklemeye hazır olmalarını söyleyebilirim özellikle Denizli’de bekleyebilirsiniz.

Halk plajı kısımından girdiğiniz zaman belediye tarafından belirlenmiş alanlara kamp atabiliyorsunuz günlük ihtiyaçlarınızı karşılamanız için bir kafeterya bile var ve ekmek bile satılıyor ayrıca tuvaletlerde mevcut ve giriş ücretsiz fakat yaz aylarında 2 TL gibi bir fiyat olabileceğine dair söylentiler var. Kampınızı attıktan sonra bu kafeteryada bulunan belediye personeline kimliğiniz ile gidip ücretsiz kaydınızı yaptırmanız gerekiyor.

Eğer aracınız varsa gölün çevresinde dilediğiniz bir yerde durabilir çevrenin güzelliğini keşfedebilirsiniz. Halk plajının yakl aşık 10 kilometre solunda yani denizli tarafında gölün Maldivler diye adlandırılan kısmı mevcut bu bölümde su tam bir turkuaz rengini alıyor fakat plajın ortasından küçük bir dere geçtiği için otoyoldan göle döneceğiniz kısma dikkat etmeniz lazım. Halk plajının tam karşısında bulunan Doğanbaba plajına gitmeyi de ihmal etmeyin. İyi Kamplar..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir