GENELHABERLER

Side Plajları – Side’de Denize Girilecek Yerler Ve Ücretleri 2023

Manavgat’ta denize girilecek yerler ve Side‘de denize girilecek yerler listelerinde ilk sıralarda yer alan Side plajları hakkında listeler paylaştık. Side; Antalya ilinin Manavgat ilçesine bağlı bir mahalledir. Apollon Tapınağı, Side Antik Kenti, Side Arkeoloji müzesi Side Tarihi Evleri; Side’de gezilip görülmesi gereken bölgelerden yalnızca bazılarıdır. Tarihe tanıklık etmek, Akdeniz’in eşsiz sularında serinlemek isterseniz, Side’yi mutlaka ziyaret etmenizi öneriyoruz. Kampyerleri.org ekibi olarak, sizler için; Side plajları hakkında bilgiler derledik. İşte Side’de denize girilecek yerler ve ücretleri 2023 listesi. Birbirinden güzel Side plajları sizleri bekliyor.

Nar Beach Side

Side Antik Kenti’nin hemen yan tarafında yer alan Nar Beach Side’nin giriş ücreti 10 TL’dir. Merdivenden inerek ulaşabileceğiniz Nar Beach Side alanında; yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz tesiste bulunmaktadır. Şemsiye ve şezlong kiralaması da yapabileceğiniz Nar Beach Side’nin denizi sığ özelliğe sahip olurken, dalgasızdır. Çocuklu ailelere de uygun olan Nar Beach Side’nin sadece deniz zemini taşlıktır ancak ortalama 10 metre ilerlediğinizde kum yapısı olduğunu görebilirsiniz. Nar Beach Side’nin bulduğu lokasyon Side Antik Kenti’nin olduğu bölgede yer almasından dolayı, taşlık yapıların olması normal olarak karşılanmaktadır. Soyunma kabini, duş, tuvalet ve iskele imkanı bulunan Nar Beach Side’nin plan alanı ince kum yapısına sahiptir.

Nar Beach Side Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/rGPt19C88g8BdTsK9

Nar Beach Side
Nar Beach Side

Side Halk Plajı

Side’de denize girilecek yerler ve ücretleri 2023 listemiz içerisinde yer alan Side Halk Plajı, Antalya’nın Manavgat ilçesinde yer alan en ünlü plajlardan bir tanesidir. Side’nin Çolaklı mevkiinde yer alan Side Halk Plajı’nın denizi oldukça temiz ve ortalama 8 metre boyunca sığdır. Denize atlamak isteyenler için, iskele de mevcuttur. Duş, soyunma kabini ve tuvalet imkanları da bulunmaktadır. Side Halk Plajı’nın çevresinde; yiyecek ve içecek alabileceğiniz restoran ve kafe işletmeleri de bulunmaktadır. Side Halk Plajı’na girişler ücretsizdir.

Side Halk Plajı Güncel Konum Bilgisi: https://goo.gl/maps/Ky5fVra5hV2UWbwe6

Side Halk Plajı
Side Halk Plajı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir