GENEL

Ücretli ve Ücretsiz Anamur Kamp Alanları

Ülkemizden bir başka güzellik Anamur. Doğası, tarihi ve taşıdığı kültürle Mersin’in gözde ilçesi Caretta Caretta’lara da misafirlik ediyorlar. Harika bir sahili, 1911 çıkışlı deniz feneri, 1326’da Karamanoğulları tarafından yapılan Akcami, Mamure Kalesi ve daha bir çok esere sahip Anamur sizi geçmişte bir yolculuğa da çıkarıyor. Anamur kamp alanları, kamp yapmak isteyenler için harika bir destinasyon. Sizler için Anamur’un en iyi kamp alanlarını listeledik.

Anamur Kamp Alanları

1.Camping Paradise

Tarihi Mamure Kalesi’nin hemen yanında, ağaçların gölgesinde hizmet sunan Camping Paradise, 300 metrelik bir plaja sahip. Tesiste 16 bungalow ev bulunmakla birlikte 80 karavan ve çadır alanı bulunmaktadır. Tesis içinde sürekli hizmet veren bir adet restorant da bulunmakta.

2.Dragon Camping

Kumsalle iç içe olan Dragon Camping, kaliptos ağaçlarının içerisinde bir kamp alanıdır. Mamura Kalesi’ne de yakın olan bu tesiste karavan veya çadırla konaklama yapabilirsiniz. Mutfak ve temizlik ihtiyaçlarınızı karşılamak için gerekli ekipmanlara sahip bu tesiste ağaçlarda üçlü prizler de bulunmaktadır.

3.Pullu1 Tabiat Parkı

Çadırınız veya karavanınız ile birlikte konaklayabileceğiniz Pullu Tabiat Parkı, Anamur’a 8 km mesafede sizi doğayla buluşturuyor. Yürüyüş yapabileceğiniz, denize girebileceğiniz ve şanslıysanız Akdeniz foku görebileceğiniz geniş bir alana sahip. Alışveriş yapmanız için bir büfe de Pullu Tabiat Parkı’nda bulunmakta.

4.Dikilitaş Tabiat Parkı

Anamur ilçesine 9 km uzaklıkta D400 karayolu üzerinde bulunan Dikilitaş Tabiat Parkı, 33,5 hektarlık geniş bir araziye sahip. Pullu1 Tabiat Parkı’nın yakınında bulunan bu işletmede de yürüyüş yapabilir, denize girebilir ve Akdeniz foklarıyla karşılaşabilirsiniz. İçerisinde ihtiyaçlarını karşılayabileceğiniz yerler de bulunduran Dikilitaş Tabiat Parkı denizine yakın Kızılçam ağaçlarıyla da doğasıyla dikkat çeken bir yer.

5.Ücretsiz Anamur Kamp Alanları Seçenekleri

  • Yaylalar: Toros dağları üzerinde Kaş, Abanoz ve Akpınar yaylaları yaz aylarında birçok ziyaretçi çekiyor. Yazın sıcağından sizi tatlı esintisiyle kurtaracak, temiz havasıyla ciğerlerinizi tazeleyecek bir kamp deneyiminde bulunmak isterseniz yanınıza kalın şeyler almayı unutmayın çünkü geceleri de çok soğuk oluyor.

Kaş Yaylası

Anamur ilçesinin kuzeyinde 1500 rakıma sahip Kaş yaylası, ihtiyaçlarını karşılayabileceğiniz her şeye sahiptir. Yaylaya ardıç ve ladin ormanları hakimdir. Yaylada hizmet veren bir hotel de bulunur.

Abanoz Yaylası

İki tepe arasında dere yatağına yakın kurulmuş Abanoz yaylası, temel ihtiyaçlarını karşılayabileceğiniz bir yer. Asırlık göknar ve ardıç ağaçlarına sahip bu yayla, doğası ve havasının cazibesiyle kışın 250 nüfusa sahipken yazın 10000 kişiyi misafir ediyor.

Akpınar Yaylası

Daha az gelişmiş olan Akpınar yaylası, üç mahalleden oluşur ve kırsal bir yapıya sahiptir. 1550 metre rakıma sahip Akpınar yaylası yazın ortalama 1000 kişi tarafından ziyaret ediliyor. Yerli halk ise geçimini tarım ve hayvancılıkla sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir