GENEL

Rahat Bir Kamp Yapmak İçin Gerekenler

Rahat Bir Kamp Yapmak İçin Gerekenler

Kamp dediğimiz zaman kimsenin aklına konfor kelimesi gelmezdi. Ancak her şey o kadar çok gelişti ki, artık evinizde ki konfor seviyesinde bir kamp yapabilirsiniz. Tabi ki böyle bir kamp yapmak için ihtiyacınız olanlar haricinde o kamp alanına nasıl gideceğinizde önemlidir. Eğer aracınız varsa, birazdan vereceğimiz liste ile evinizin rahatlığında kamp yapabilirsiniz. Konfor seviyenizi arttırmak için ihtiyacınız olan malzemeler;

Kamp Yastığı

Rahatlık dediğimizde ilk aklımıza gelen uykudur. Bunun için gerekli olanlar ise uyku tulumu ve kamp yastığıdır. Evden yastık götürmekte işinizi görebilir fakat çantanızda yerden kazanmak için kamp yastıkları idealdir. Şişirilebilîri yastıklardır. Kamp yastığı yastığınız yok, yastık taşıyacak yerinizde yoksa yanınıza sadece yastık kılıfı alıp içerisini yedek kıyafetleriniz ile doldurarak kendinize yastık yapabilirsiniz.

Şişme Yatak

Eğer ki doğru bir şişme yatak seçimi yaparsanız evinizde ki yatağınızı bile beğenmeyebilirsiniz. Gittiğiniz kamp bölgesinde çadırı kurduğunuz zemin iyi değilse birde, şişme yatak hayatınızı kurtaracaktır. Yeni çıkan şişme yataklar hem yer kaplamıyor hem de ufak bir aparatla şişebiliyor.

Sandalye Masa

Konfor dediğiniz zaman benim için en önde gelir. Eğer bir kere kamp yaptıysanız daha önce neden böyle söylediğimi biliyorsunuzdur. Masa ve sandalyenin önemi saymakla bitmez. Ateş başında rahat bir şekilde oturmanızı sağlar.  Sırtınızı rahat bir şekilde yaslayıp dinlenebilirsiniz. Yemeğinizi yerken eziyet çekmezsiniz. Aynı zamanda hazırlarken de öyle. Masa oyunları oynayabilirsiniz.

Tarp

Tarp, tam anlamı ile bir hayat kurtarıcıdır. İster onunla çadırınızın önüne gölgelik yapın, isterseniz yemek alanını belirleyin. Özellikle ağaçların az olduğu yerlerde, gölgelik görevi ile gerçekten hayatınızı kurtarır. Ayrıca yağmur yağarken altına sığınabilir. Hem eşyalarınızın hem de sizin ıslanmamasını sağlayabilir. Tarplar, boyut ve şekil olarak farklı tiplerdedir. Alırken ihtiyacınıza göre almanızı tavsiye ederiz.

Soğutucu Çantalar ya da Termos Buzluklar

Yazları kamp yaparken çok iyinize yaracaktır. Merkeze uzak yerlerde kamp yaparken soğuk içecek bulmak ya da elinizdekini soğutmak çok zordur. Bu yüzden elinizin altında bir termos çanta olması size mükemmel bir rahatlık sağlar. Aynı zamanda yanınızda götürdüğünüz yiyeceklerin bozulmasını da bu sayede önleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir